Business Board

24 September 2018 - onwards
Fixed
Nominated

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor John Holdich Member 01/06/2019 - current
Conservative
Mayor James Palmer Member 24/09/2018 - current

Appointees

NameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 12 appointees/vacancies that match search criteria
Austen Adams Member 24/09/2018 - current
Dr Tina Barsby Member 24/09/2018 - current
Mark Dorsett Member 24/09/2018 - current
William Haire Member 24/09/2018 - current
Faye Holland Member 17/01/2020 - current
Aamir Khalid Member 24/09/2018 - current
Al Kingsley Member 17/01/2020 - current
Nicki Mawby Member 17/01/2020 - current
Jason Mellad Member 17/01/2020 - current
Professor Andy Neely Member 24/09/2018 - current

Substitutes

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Councillor Anna Bailey Substitute 24/09/2018 - current
Dawn Cave
Dawn.Cave@cambridgeshire.gov.uk
01223 699178

Other Information