Banner Banner

Members

Professor Andy Neely

  • General
  • Election History
  • Party History
  • Ward History
  • Members Interests
  • Committees
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
Professor Andy  Neely
Elected:
24 September 2018
First Elected
24 September 2018
Party:
Ward:
Job Title:
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Mon 24 Sep 2018  

Party Representation History

PartyFromTo
There are no party records for this member.

Ward Representation History

WardFromTo
There are no ward records for this member.

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
Business Board Member24 September 2018
Combined Authority Board Substitute26 June 2019

Past Committee Memberships

Past CommitteePast RolePast Joining DatePast Leaving Date
There are no past committees for this member.

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
22 May 201822 May 2018 View
08 September 202029 September 2020 View

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
There are no meeting declarations for this member.
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.

Member Attendance

Attendance Summary

SummaryCountPercentage
Expected attendances8 
Present as expected8100%
Absent00%
Apologies received00% of absences
In attendance (as a visitor)0 

Attendance Details

In This Section