Banner Banner

Members

Nicki Mawby

  • General
  • Election History
  • Party History
  • Ward History
  • Members Interests
  • Committees
  • Training History
  • Hospitality & Gifts
Nicki Mawby
Elected:
17 January 2020
First Elected
17 January 2020
Party:
Ward:
Job Title:
Department:

Election History

ElectedRetiredReason
Fri 17 Jan 2020  

Party Representation History

PartyFromTo
There are no party records for this member.

Ward Representation History

WardFromTo
There are no ward records for this member.

Current Committee Memberships

CommitteeRoleJoining Date
There are no current committees for this member.

Past Committee Memberships

Current Outside Body Appointments

Outside BodyJoining Date
There are no current outside bodies for this member.

Past Outside Body Appointments

Past Outside BodyPast Joining DatePast Leaving Date
There are no past outside bodies for this member.

Personal Register of Interests

Date of NoticeReceipt by Monitoring OfficerView
07 November 201929 November 2019 View
30 June 202029 September 2020 View

Meeting Declarations

Committee NameMeeting DateNatureView
There are no meeting declarations for this member.
DateTitleNotes
There are no training records for this member.
DateFromDescriptionValue
There are no hospitality and gift records for this member.

Member Attendance

Attendance Summary

SummaryCountPercentage
Expected attendances5 
Present as expected240%
Absent360%
Apologies received133% of absences
In attendance (as a visitor)0 

Attendance Details

In This Section